Jdi na obsah Jdi na menu
 


americký vodní španěl

americký vodní španěl

 

Americký vodní španěl (American Water Spaniel)

Americký vodní španěl je inteligentní a přátelský pes, s horlivou snahou vás potěšit. Je bystrý, smělý, vytrvalý a velmi lehce se cvičí.

POPIS:
Americký vodní španěl je překrásný lovec a silný plavec. Je to aktivní a svalnatý pes, středních rozměrů, silné stavby a kučeravé srsti. Hlava je přiměřeně dlouhá, lebka dosti široká a okrouhlá. Čelo je pokryté hladkou srstí. Čenich nosu je dostatečně široký s otevřenými nozdrami. Ocas je střední délky, zlehka ohnutý, ke konci se zužuje, drží se poněkud níže než linie zad, je pokrytý srstí až do samého konečku. Srst je vcelku kudrnatá a hustá, ale ne hrubá, dobře přiléhá k tělu, aby jej chránila od vody i chladu. Zabarvení je: temně-hnědé nebo temně-čokoládové, povolují se i nevelká bílá označení na palcích a na hrudi. 
VÝŠKA:
Americký vodní španěl má v kohoutku 38 až 45,5 cm.
VÁHA:
Americký vodní španěl váží v rozmezí 11 až 20 kg


SRST:
Americký vodní španěl má kudrnatou, hustou, ne však hrubou srst, která k tělu dobře přiléhá, aby jej ochránila od vody i před chladem. Množství vlny a kadeří se v jednotlivých oblastech těla může lišit. Hrdlo, krk a záda jsou velmi hustě osrstěné, hustota podsrstí mu poskytuje dostatečnou ochranu. Čelo má pokryté krátkými hladkými chlupy, je bez čupřiny. Aby pes působil upraveným dojmem, může se srst zkracovat a uši holit.
CHARAKTER:
Americký vodní španěl je inteligentní a přátelský pes, s horlivou snahou vás potěšit. Je bystrý, smělý, vytrvalý, velmi lehce se cvičí. Má obrovskou energii a také zapálení pro hon.
PÉČE:
Americký vodní španěl vyžaduje pravidelnou péči o srst a přiměřenou fyzickou zátěž.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Americký vodní španěl se průměrně dožívá 12 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovec kachen.
VYUŽITÍ DNES:
Lovec kachen a společník.
PLEMENO:
FCI VIII. - Retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce 3 – Vodní psi.
S pracovní zkouškou.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
AWS
ČÍSLO STANDARDU:
301/ 22. 01. 1999 (Velká Británie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
14. 02. 1995

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář